Ukraińskie licencje na zakłady sportowe mogą kosztować nawet 18 milionów funtów

W Aktualności DNIA
- Updated

Być może operatorzy gier hazardowych online i zakładów sportowych będą musieli uiścić bardzo wysokie opłaty licencyjne za wejście na rynek ukraiński. Rząd i parlament Ukrainy wciąż nie podjęły ostatecznej decyzji co do kształtu nowych przepisów.

Zgodnie z dziewiątym już projektem ukraińskiej ustawy o grach hazardowych operatorzy zakładów sportowych płacić mają aż 21,6 mln EUR (18,3 mln GBP) za pięcioletnią licencję. Operatorzy kasyn online zapłacą 11,25 mln EUR (9 mln GBP), a operatorzy pokera online – 450 000 EUR (382 000 GBP) za pięcioletnią licencję na prowadzenie działalności na Ukrainie.

Projekt jest nadal przedmiotem debaty, ale proponowane opłaty stanowią znaczny wzrost w stosunku do kwot podanych we wcześniejszych projektach, w których opłaty licencyjne za zakłady sportowe online określono na 4,5 mln EUR (3,8 mln GBP), a za kasyno online na 240 000 EUR (205 342 GBP). Opłaty za pokera online proponowano zaś w wysokości 225 000 EUR za pięcioletnią licencję. Jak zatem widać mamy do czynienia z drastycznym, kilkukrotnym wzrostem.

Zgodnie z nowym projektem ustawy, zakłady sportowe online i naziemne zostaną połączone w jedną licencję, przy czym kasyna online i poker online będą miały odrębne rodzaje licencji. Poprzednio planowane rozwiązanie, zgodnie z którym licencje miały być sprzedawane na aukcji zostało zarzucone.

Rząd ukraiński rozważa również zmianę dotyczącą granicy wieku, od którego można uprawiać hazard. Obecnie, aby legalnie uprawiać hazard na Ukrainie należy mieć ukończone 21 lat. Rząd planuje, aby już 18-latkowe mogli w pełni korzystać z usług firm hazardowych.

Oprócz podwyższonych opłat licencyjnych i wymagań wiekowych nowy projekt ustawy określa również pierwsze obowiązki regulatora rynku hazardu, który ma zostać powołany do życia.

Źródła bliskie rządowi informują, że najnowszy projekt ustawy został już zarejestrowany w Radzie Najwyższej. Ilya Machavariani z kancelarii prawnej Dentons powiedział, że wniesienie nowego projektu ustawy łączącego wszystkie inne dotychczasowe projekty, jest „obiecującym” krokiem na drodze do wprowadzenia regulacji hazardu na Ukrainie.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu