USA. 13 miliardów dolarów w 2019 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Według danych opublikowanych przez American Gaming Association (AGA), amerykańscy gracze postawili w 2019 roku na legalne zakłady sportowe łącznie 13 miliardów dolarów, które przyniosły 118 milionów dolarów wpływów z podatków.

13 miliardów to prawie dwa razy więcej niż 6,6 miliarda dolarów wygenerowanych w 2018 r. Ostatni rok był pierwszym pełnym rokiem od czasu, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych obalił PASPA w przełomowym orzeczeniu z maja 2018 r. i całkowicie zmienił amerykański rynek hazardowy.

AGA, która reprezentuje między innymi kasyna komercyjne i plemienne, poinformowała, że ​​59% zakładów zawartych w ubiegłym roku zostało zrealizowanych w stanach, które zalegalizowały zakłady sportowe po PASPA.

Od zmiany amerykańskich przepisów, Amerykanie wydali na zakłady ponad 18 miliardów dolarów, generując przy tym 1,2 miliarda GGR i 152 miliony dolarów dochodów z podatków, które trafiły do budżetu państwa, a przede wszystkim do lokalnych budżetów stanowych.

AGA podkreśliła, że ​​rozwój i wzrost regulowanych zakładów sportowych nie nastąpiły kosztem Nevady; zakłady bukmacherskie w Nevadzie osiągnęły rekordowe 5,3 mld USD, przyćmiewając sumę z 2018 r. o 315 mln USD. Dla porównania, New Jersey, które zalegalizowało zakłady sportowe latem 2018 r., osiągnęła całkowitą kwotę, wliczając stacjonarnych i internetowych zakładów sportowych, w wysokości 4,6 mld USD w 2019 r.

W zeszłym miesiącu AGA informowało, że ocenia, iż rekordowe 26 milionów Amerykanów postawi na Super Bowl, stawiając około 6,8 miliarda dolarów na starcie Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Nie znamy jeszcze ostatecznego wyniku finansowego, jaki bukmacherzy osiągnęli w związku z tym wydarzeniem.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu