USA. 13 miliardów dolarów w 2019 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Według danych opublikowanych przez American Gaming Association (AGA), amerykańscy gracze postawili w 2019 roku na legalne zakłady sportowe łącznie 13 miliardów dolarów, które przyniosły 118 milionów dolarów wpływów z podatków.

13 miliardów to prawie dwa razy więcej niż 6,6 miliarda dolarów wygenerowanych w 2018 r. Ostatni rok był pierwszym pełnym rokiem od czasu, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych obalił PASPA w przełomowym orzeczeniu z maja 2018 r. i całkowicie zmienił amerykański rynek hazardowy.

AGA, która reprezentuje między innymi kasyna komercyjne i plemienne, poinformowała, że ​​59% zakładów zawartych w ubiegłym roku zostało zrealizowanych w stanach, które zalegalizowały zakłady sportowe po PASPA.

Od zmiany amerykańskich przepisów, Amerykanie wydali na zakłady ponad 18 miliardów dolarów, generując przy tym 1,2 miliarda GGR i 152 miliony dolarów dochodów z podatków, które trafiły do budżetu państwa, a przede wszystkim do lokalnych budżetów stanowych.

AGA podkreśliła, że ​​rozwój i wzrost regulowanych zakładów sportowych nie nastąpiły kosztem Nevady; zakłady bukmacherskie w Nevadzie osiągnęły rekordowe 5,3 mld USD, przyćmiewając sumę z 2018 r. o 315 mln USD. Dla porównania, New Jersey, które zalegalizowało zakłady sportowe latem 2018 r., osiągnęła całkowitą kwotę, wliczając stacjonarnych i internetowych zakładów sportowych, w wysokości 4,6 mld USD w 2019 r.

W zeszłym miesiącu AGA informowało, że ocenia, iż rekordowe 26 milionów Amerykanów postawi na Super Bowl, stawiając około 6,8 miliarda dolarów na starcie Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Nie znamy jeszcze ostatecznego wyniku finansowego, jaki bukmacherzy osiągnęli w związku z tym wydarzeniem.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu