USA. Legalizacja zakładów sportowych w Virginii niepewna

W Aktualności DNIA
- Updated

Kolejny amerykański stan – Virginia – jest bliżej legalizacji zakładów sportowych. Senator Jeremy McPike z Dale City przedstawił projekt ustawy numer SB 384. Celem projektu celem jest pełna legalizacja zakładów sportowych online w Virginii. Przy okazji skorzystać ma również branża kasyn.

Proponowane rozwiązania zakładają poddanie lokalnego rynku pod nadzór regulacyjny Loterii Virginii. Podmioty ubiegające się o stanową licencję byłyby zobowiązane do uiszczenia opłaty zgłoszeniowej w wysokości 250 tysięcy dolarów. Projekt zawiera propozycję udzielania licencji na okres trzech lat, z możliwością ich przedłużenia co każde trzy lata, co jednak miałoby każdorazowo kosztować operatora kolejne 200 tysięcy dolarów.

Projekt zakłada również możliwość uruchomienia nowych kasyn, które miałyby zostać otwarte w Richmond i kilku innych miastach w południowej części Virginii. W tym przypadku pojawiają się jednak wątpliwości. Część stanowych senatorów podczas dyskusji nad tematyką kasyn opowiadało się bowiem dotychczas za większą ochroną dotychczas funkcjonujących na rynków podmiotów, szczególnie takich jak loteria stanowa oraz tory wyścigów konnych.

Pomimo, że proces legislacyjny ruszył już oficjalnie, do ostatecznego kształtu i zatwierdzenia nowych regulacji jest jeszcze daleka droga. Przepisy uchwalone przez stanowy Senat muszą bowiem zostać zatwierdzone również przez Izbę Deputowanych oraz przez gubernatora, demokratę Ralpha Northama.

Foto. geralt

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu