USA. Międzystanowe konsultacje dotyczące branży hazardowej.

W Aktualności DNIA
- Updated

Przedstawiciele organów regulacyjnych ds. hazardu Wirginii Zachodniej i Pensylwanii spotkali się aby omówić ramy regulacji prawnych dla branży gier hazardowych online, które mają zostać wprowadzone w Wirginii.

Szef State Metro Lottery funkcjonującej w stanie Wirginia, John Myers, podkreślił, że jako jeden z nielicznych stanów oferujących wszystkie produkty hazardowe Pensylwania była logicznym wyborem do podjęcia dyskusji i szukania wsparcia. Dodał również, że liczył szczególnie na wsparcie w zakresie tematyki hazardu online i zakładów sportowych. W segmencie kasyn online, stan Wirginia dysponuje już bowiem zaawansowanymi projektami.

O opracowanie w ciągu 12 miesięcy projektu kompleksowej regulacji prawnej zwróciły się na początku 2019 r. do stanowej loterii władze ustawodawcze stanu Wirginia Zachodnia. Zgodnie z założonym harmonogramem, nowe przepisy dotyczące zakładów sportowych miałyby wejść w życie w roku 2021.

Myers ogłosił po spotkaniu, iż było ono owocne, a przyjęcie nowych, pełnych ram prawnych dla stanowego hazardu powinno nastąpić nie później niż w lecie 2020 r., co pozwoli na uchwalenie wszystkich nowych przepisów tak, aby obowiązywały właśnie od 2021 r.

Wirginia Zachodnia finalizuje już przepisy obejmujące sektor kasyn online. Zgodnie z założeniami, podmioty prowadzące tę działalność będą mogły ubiegać się o pięcioletnie licencje, których koszt określono na 250 000 USD. Możliwe będzie również przedłużenie licencji, co tamtejsze władze wyceniły na kwotę 100 000 USD. Przepisy dotyczące kasyn online mają wejść w życie według założeń władz stanu w drugiej połowie przyszłego roku.

Dotychczas 20 stanów zalegalizowało zakłady sportowe. Wirginia Zachodnia będzie zatem kolejnym, który zmodyfikuje swoje prawo w tym zakresie i uzyska nowej źródło przychodów budżetowych. Eksperci podkreślają również, iż działanie to pozwoli na eliminację, bądź co najmniej ograniczenie czarnego rynku.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu