USA. Ważą się losy branży hazardowej w Nebrasce

W Aktualności DNIA
- Updated

W najbliższym czasie przed lokalnym parlamentem amerykańskiego stanu Nebrasca mają rozpocząć się przesłuchania w sprawie nowych projektów ustaw regulujących branżę hazardową.

Dyskutowane będą trzy dokumenty zakładające rozszerzenie możliwości urządzania gier hazardowych. Udział w posiedzeniu mają wziąć między innymi przedstawiciele branży hazardowej oraz stowarzyszeń lokalnych.

Najdalej idący projekt, który będzie rozpatrywany, zakłada wprowadzenie do stanowej konstytucji zmian pozwalających na urządzanie w Nebrasce wszystkich rodzajów gier hazardowych. Pozostałe dwa dotyczą natomiast legalizacji zakładów sportowych oraz gier takich jak popularne w USA fantasy sport games oraz pokera.

Jedna z lokalnych inicjatyw społecznych działająca pod nazwą „Keep the money in Nebraska”, zbiera już podpisy osób popierających wprowadzenie nowych przepisów już w 2020 roku. Przepisy stanowe wymagają, aby poprawkę do konstytucji poparło 130 000 wyborców, dla innych ustaw jest to z kolei 70 000 osób. Podpisy powinny zostać zebrane najpóźniej do lipca.

Komentatorzy oczekują jednak, że na debacie w sprawie rozszerzenia możliwości organizacji gier hazardowych stawią się również przeciwnicy takiego rozwiązania, w tym przedstawiciele środowisk osób uzależnionych od hazardu. Również sam gubernator stanu Nebrasca, republikanin Pete Ricketts wypowiadał się w przeszłości o hazardzie z niechęcią. „Jeśli spojrzeć na społeczne skutki hazardu uprawianego w kasynach, zauważyć można takie skutki jak wzrost skali znęcania się nad dziećmi, znęcanie się nad małżonkami, rosnące malwersacje finansowe, a dochody z podatków nie wystarczają aby nadrobić te szkody”, twierdził Ricketts.

Los zmian regulacji prawnych dotyczących gier hazardowych w Nebrasce wydaje się więc mocno niepewny. Najbliższe dni pokażą, czy Nebrasca znajdzie się wśród wciąż rosnącej liczby stanów, w których zdecydowano się na liberalizację branży.

Foto. RJA1988

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu