USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

W Aktualności DNIA
- Updated

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w tym amerykańskim stanie. Akcję przeprowadzono we współpracy z biurem prokuratora generalnego Michigan.

Firmy prowadziły swoją działalność w siedmiu lokalnych hrabstwach: Oakland, Kent, Macomb, Oakland, Genesee, Lapeer i Washtenaw.

Dochodzenie przeprowadzone wspólnie przez MGCB i urząd prokuratora wykazało, że wbrew ich oświadczeniom, firmy oferowały swoim klientom między innymi gry na automatach. Takie maszyny są w stanie Michigan nielegalne, bowiem klasyfikuje się je gry losowe, a nie polegające na umiejętnościach graczy.

Władze zaproponowały nielegalnie działającym podmiotom dwa rozwiązania, bądź zakończenie działalności, bądź proces sądowy w celu ostatecznego stwierdzenia, czy ich produkty są nielegalne. Kara, jaka mogła zostać nałożona na przedstawicieli oskarżonych firm mogła wynieść nawet 10 lat pozbawienia wolności, nie dziwi więc, że wszystkie firmy zdecydowały się na zakończenie działalności.

Dyrektor wykonawczy MGCB, Richard S. Kalm, w wydanym w tej sprawie oświadczeniu podkreślił: „Nielegalny hazard może prowadzić do prania pieniędzy i innych przestępstw, które mają wpływ na bezpieczeństwo społeczności Michigan. Legalny hazard jest opodatkowany i regulowany, a podatki wracają do społeczności jako fundusze na edukację. Nielegalna gra hazardowa nie wspiera społeczności, zamiast tego wysysa z niej fundusze ”.

Również Prokurator generalny wydał specjalne oświadczenie, w którym czytamy: „Przepisy dotyczące hazardu istnieją nie bez powodu, a kiedy ktoś decyduje się zignorować prawo, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy z naszymi partnerami w Michigan Gaming Control Board przy powstrzymywaniu nielegalnych operacji hazardowych ”.

Przedstawiciele władz podkreślają przy tym, że nie są całkowicie przeciwni uprawianiu hazardu. Chcą jednak mieć pewność, że jest on urządzany leganie, a lokalna społeczność będzie mogła korzystać z osiąganych dzięki legalnemu hazardowi dochodów podatkowych.

Foto. NikeChillemi

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu