W 2020 r. do Kijowa na Ukrainian Gaming Week!

W Aktualności DNIA
- Updated

Po wielu latach wraca największe wydarzenie na Ukrainie poświęcone branży hazardowej. Mowa o Ukraińskim Tygodniu Gier (UGW). Spektakularne wydarzenie planowane jest w dniach 11-12 marca 2020 r. w Kijowie.

Jedną z pierwszych decyzji nowo wybranego prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zelenskyego, było przywrócenie legalności działania branży hazardowej na Ukrainie. Prezydent polecił rządowi podjęcie prac i przedstawienie parlamentowi stosownego projektu ustawy. W ocenie prezydenta proces legislacyjny powinien zakończyć się z początkiem grudnia. O przygotowaniach administracji ukraińskiej do opracowania dokumentu pisaliśmy już na portalu gamingbuzz.pl.


Zakaz prowadzenia działalności hazardowej na Ukrainie obowiązuje od 2009 r. Poprzednie władze wielokrotnie podejmowały problematykę legalizacji gier hazardowych, jednak proces nabrał tempa dopiero po wyborach prezydenckich w 2019 r. Prezydent Ukrainy już na początku sierpnia br. na forum biznesowym w Turcji, zapowiadał legalizację hazardu w kraju. Równolegle do trwających w rządzie ukraińskim prac nad zapisami nowej ustawy, przygotowywane są założenia do organizacji pierwszego po latach UGW.

Jak czytamy na stronie internetowej organizatorów przedsięwzięcia „w przeszłości na Ukrainie wielokrotnie odbywały się wydarzenia poświęcone branży hazardowej, na przykład Ukraiński Kongres Gier. Teraz, gdy przemysł hazardowy jest bliski ożywienia, postanowiliśmy przywrócić tradycję i zorganizować nasze wydarzenie w najlepszym formacie na rynku”.

Smile-Expo, międzynarodowa firma, która od kilkunastu lat organizuje specjalistyczne konferencje biznesowe, a w swoim portfolio ma ponad 250 wydarzeń,  które zgromadziły 360 tys. gości w 28 krajach, postanowiła wesprzeć działania rządu Ukrainy i udostępnić na potrzeby forum platformę biznesową do dyskusji ekspertów.


Goście UGW będą mieli okazję w jednym miejscu spotkać dostawców gier hazardowych, dystrybutorów, a także operatorów. Podczas dwudniowego forum zaprezentowane zostaną najlepsze rozwiązania dla kasyn naziemnych, wysokiej jakości oprogramowanie i produkty dla operatorów. Licznie zgromadzeni eksperci pomogą gościom zrozumieć przepisy prawa, w tym nowe regulacje runku gier hazardowych na Ukrainie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na problemy związane z reklamą kasyn na Ukrainie. Skala przedsięwzięcia może niejednego zaskoczyć.

Informacji nt. Ukrainian Gaming Week szukaj na stronie www.ugw.com.ua/en.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu