W Niemczech bez kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Przyszli niemieccy licencjobiorcy zakładów sportowych muszą złożyć pisemne oświadczenie, że nie będą prowadzić witryn z internetowym kasynem.

Nowe zasady licencjonowania zostały opublikowane przez niemiecki land Hesja, który jest odpowiedzialny za opracowanie ogólnokrajowych ram regulacyjnych dotyczących zakładów sportowych. Oto kilka z nich:

  • wnioskodawcy są zobowiązani do zaprzestania oferowania kasyn online w Niemczech od daty wydania licencji, z wyjątkiem Schleswig-Holstein, gdzie praktyka jest legalna.
  • firmy bukmacherskie online są zobowiązane do wyznaczenia tak zwanego pracownika „koncepcji społecznej”, który będzie odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów związanych z klientami, takich jak uzależnienie od hazardu.
  • potencjalni licencjobiorcy muszą prowadzić zarejestrowaną działalność siedzibę w Niemczech i dostarczyć kopię certyfikatu licencyjnego z kraju pochodzenia danego operatora.
  • licencjobiorcy zostali proszeni o podanie pełnej listy marek, które będą działać na rynku niemieckim.
  • operatorzy muszą podać szacunki dotyczące łącznej kwoty zakładów, które spodziewają się przyjąć w 2020 i 2021 roku.
  • w przypadku udzielenia licencji operator będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji zabezpieczającej w wysokości co najmniej 5 mln EUR, którą można złożyć za pomocą gwarancji bankowej. Depozyt ten może zostać zwiększony przez organ wydający licencje „do wysokości oczekiwanego średniego obrotu dwóch tygodni, maksymalnie do 25 mln euro”.

Oczekuje się, że proces licencjonowania rozpocznie się w 2020 r.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu