W Niemczech bez kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Przyszli niemieccy licencjobiorcy zakładów sportowych muszą złożyć pisemne oświadczenie, że nie będą prowadzić witryn z internetowym kasynem.

Nowe zasady licencjonowania zostały opublikowane przez niemiecki land Hesja, który jest odpowiedzialny za opracowanie ogólnokrajowych ram regulacyjnych dotyczących zakładów sportowych. Oto kilka z nich:

  • wnioskodawcy są zobowiązani do zaprzestania oferowania kasyn online w Niemczech od daty wydania licencji, z wyjątkiem Schleswig-Holstein, gdzie praktyka jest legalna.
  • firmy bukmacherskie online są zobowiązane do wyznaczenia tak zwanego pracownika „koncepcji społecznej”, który będzie odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów związanych z klientami, takich jak uzależnienie od hazardu.
  • potencjalni licencjobiorcy muszą prowadzić zarejestrowaną działalność siedzibę w Niemczech i dostarczyć kopię certyfikatu licencyjnego z kraju pochodzenia danego operatora.
  • licencjobiorcy zostali proszeni o podanie pełnej listy marek, które będą działać na rynku niemieckim.
  • operatorzy muszą podać szacunki dotyczące łącznej kwoty zakładów, które spodziewają się przyjąć w 2020 i 2021 roku.
  • w przypadku udzielenia licencji operator będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji zabezpieczającej w wysokości co najmniej 5 mln EUR, którą można złożyć za pomocą gwarancji bankowej. Depozyt ten może zostać zwiększony przez organ wydający licencje „do wysokości oczekiwanego średniego obrotu dwóch tygodni, maksymalnie do 25 mln euro”.

Oczekuje się, że proces licencjonowania rozpocznie się w 2020 r.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu