W Niemczech bez kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Przyszli niemieccy licencjobiorcy zakładów sportowych muszą złożyć pisemne oświadczenie, że nie będą prowadzić witryn z internetowym kasynem.

Nowe zasady licencjonowania zostały opublikowane przez niemiecki land Hesja, który jest odpowiedzialny za opracowanie ogólnokrajowych ram regulacyjnych dotyczących zakładów sportowych. Oto kilka z nich:

  • wnioskodawcy są zobowiązani do zaprzestania oferowania kasyn online w Niemczech od daty wydania licencji, z wyjątkiem Schleswig-Holstein, gdzie praktyka jest legalna.
  • firmy bukmacherskie online są zobowiązane do wyznaczenia tak zwanego pracownika „koncepcji społecznej”, który będzie odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów związanych z klientami, takich jak uzależnienie od hazardu.
  • potencjalni licencjobiorcy muszą prowadzić zarejestrowaną działalność siedzibę w Niemczech i dostarczyć kopię certyfikatu licencyjnego z kraju pochodzenia danego operatora.
  • licencjobiorcy zostali proszeni o podanie pełnej listy marek, które będą działać na rynku niemieckim.
  • operatorzy muszą podać szacunki dotyczące łącznej kwoty zakładów, które spodziewają się przyjąć w 2020 i 2021 roku.
  • w przypadku udzielenia licencji operator będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji zabezpieczającej w wysokości co najmniej 5 mln EUR, którą można złożyć za pomocą gwarancji bankowej. Depozyt ten może zostać zwiększony przez organ wydający licencje „do wysokości oczekiwanego średniego obrotu dwóch tygodni, maksymalnie do 25 mln euro”.

Oczekuje się, że proces licencjonowania rozpocznie się w 2020 r.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu