W Wielkiej Brytanii wprowadzają 24-godzinną infolinię hazardową

W Aktualności DNIA
- Updated

GamCare, brytyjska organizacja charytatywna, założona i wspierana przez GambleAware, ogłosiła, że od 1 października National Gambling Helpline przedłuża godziny pracy i jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, informuje portal igamingbusiness.

Infolinia obejmuje czat na żywo oraz bezpłatny telefon, dzięki którym można skontaktować się z wykwalifikowanymi doradcami, którzy udzielają dzwoniącym porad na temat problemów związanych z hazardem oraz przekierowują ich do lokalnych ośrodków leczenia.

Według GamCare w latach 2018-2019 infolinia obsłużyła ponad 30 000 połączeń i oczekuje się, że liczba ta będzie wzrastać. Brytyjska Komisja ds. Hazardu szacuje natomiast, że na wyspach jest około 340 tysięcy osób z problemami z hazardem, a około 2 miliony osób jest w grupie ryzyka.

24-godzinna usługa będzie początkowo działać jako program pilotażowy, ale jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie przedłużona jeśli próba okaże się efektywna.

„W związku z 24-godzinnym dostępem do wszelakich usług hazardowych, ludzie czasami czują się odizolowani i samotni w ciągu nocy, kiedy nie ma dostępu do punktów wsparcia” – powiedziała dyrektor wykonawczy GamCare, Anna Hemmings. „Od października otrzymają możliwość dotarcia do wysoko wyszkolonych doradców 24 godziny na dobę. Nasi ludzie mogą zaoferować natychmiastowe wsparcie, porady oraz skierowanie do sieci usług leczenia w całym kraju” – zakończyła Hemmings.

Marc Etches, dyrektor generalny GambleAware, dodał: „GambleAware jest odpowiedzialne za uruchomienie National Gambling Helpline, która jest podstawowym elementem powstającej National Gambling Treatment Service. Naszym priorytetem jest zapewnienie ludziom bezpieczeństwa oraz łatwego dostępu do otrzymania wsparcia. Dlatego cieszymy się, że możemy sfinansować przedłużenie godzin funkcjonowania infolinii i obserwować jej wydajność w miarę upływu czasu.”

W ostatnim czasie obserwujemy coraz więcej inicjatyw i przedsięwzięć, które mają pomóc ludziom w radzeniu sobie z tym narastającym problemem. Jest to szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii, gdzie problem wydaje się być największy. Na początku września otworzono pierwszą poza Londynem placówkę oferującą pomoc uzależnionym. Natomiast w ubiegłym tygodniu GambleAware wespół z Uniwersytetem w Bristolu pracowali przy nowym projekcie, w którym badano, w jaki sposób brytyjskie banki i inne organizacje świadczące usługi finansowe mogłyby pomóc osobom dotkniętym problemem lub narażonym na ryzyko z nim związane.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu