Weryfikowanie dokumentu tożsamości legalne

W Aktualności DNIA
- Updated
Totalizator Sportowy

„Możesz grać bez wychodzenia z domu, o każdej porze i z dowolnego miejsca w Polsce. Zawieranie zakładów przez Internet jest wygodne i proste” – zachęca od kilku miesięcy Totalizator Sportowy. Tymczasem nie dla wszystkich zasady dotyczące logowania do systemu są oczywiste.

Jak donosi PAP, jeden z użytkowników portalu wykop.pl żalił się w swoim wpisie, że rejestracja konta internetowego, umożliwiającego zawieranie zakładów przez Internet w systemie państwowego TS, wymaga udostępnienia skanu dowodu osobistego. W jego ocenie przesyłanie zdjęć dowodu jest skrajnie niebezpieczne. Oburzenie internauty częściowo wynika zapewne z nieznajomości systemu informatycznego TS, częściowo zaś z niewłaściwego interpretowania obowiązującej od lipca br. ustawy o dokumentach publicznych.

Przedstawiciele Totalizatora Sportowego uspokajają swoich klientów i zapewniają, że skan dokumentu tożsamości służy wyłącznie weryfikacji wieku i tożsamości gracza, zaś sam proces przebiega w czasie rzeczywistym, a obraz nie jest przez system przechowywany. „Czynności prowadzone podczas rejestracji w serwisie gry.lotto.pl są prowadzone na podstawie Regulaminu tego serwisu oraz są zgodne z przepisami prawa. Ustawa z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych zobowiązuje organizatora gier hazardowych do wprowadzenia procedury weryfikacji ukończenia 18 roku życia przez uczestnika gry. Przesyłany w trakcie rejestracji obraz dowodu pozwala Totalizatorowi Sportowemu potwierdzić tożsamość gracza oraz jego pełnoletność” – czytamy w wyjaśnieniu TS. Podobne rozwiązania stosowane są u legalnych bukmacherów.

Weryfikacja danych klienta możliwa jest także bez konieczności kopiowania dokumentu. W tym celu klient musi jednak udać się do jednego z  17 oddziałów TS.  Sprawdzone tam zostaną imię, nazwisko, PESEL, a także seria i nr dowodu osobistego zainteresowanego. Można w ten sposób uniknąć wysyłania dokumentu poprzez aplikację – informuje TS.

Totalizator Sportowy szczególnie dużą uwagę skupia na bezpieczeństwie teleinformatycznym. Podejmując działania w zakresie organizacji gier liczbowych i loterii pieniężnych zapewnia najwyższe standardy, w tym m.in. w obszarze bezpieczeństwa danych pochodzących od klientów. Takiego poczucia bezpieczeństwa nie zapewnią graczom podmioty nielegalnie organizujące gry w sieci. Pozornie wydawać by się mogło, że ułatwiają one zawieranie zakładów, nie wymagają bowiem weryfikowania danych osobowych przed rozpoczęciem gry. Organizatorzy takich zakładów nie biorą  jednak  odpowiedzialności za całość procesu, a więc m.in. za korzystanie z aplikacji przez osoby niepełnoletnie i związane z tym zjawisko uzależnienia, niekontrolowany przepływ danych i ich przetwarzanie, a także za bezpieczeństwo potencjalnych wygranych.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu