Więcej pieniędzy na walkę z problemami hazardowymi

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

Pięciu największych bukmacherów w Wielkiej Brytanii zgłosiło się na ochotnika do zwiększenia dobrowolnych datków na leczenie problemów hazardowych (RET) z 0,1% do 1% GGR w ciągu najbliższych pięciu lat.

W liście przesłanym do DCMS (Department for Culture, Media and Sport) firmy bet365, William Hill, GVC, Sky Bet i Flutter powiedziały, że zwiększą składki RET i rozważą zmianę tonu reklamy na bardziej odpowiedzialną komunikację.

Zwiększone darowizny doprowadzą do około 100 milionów funtów rocznie przekazanych na rzecz organizacji charytatywnych walczącej z problemami hazardowymi, w porównaniu do 9,2 milionów funtów przekazanych dla GambleAware w zeszłym roku.

Dobrowolny wzrost jest postrzegany jako sposób na uniknięcie przymusowej opłaty hazardowej, której domagali się członkowie obu dużych partii politycznych i Komisji ds. Hazardu.

W liście przesłanym do BBC firmy twierdzą, że reprezentują połowę branży hazardowej i współpracują ze sobą w celu zaradzenia szkodom związanym z hazardem „z priorytetem ochrony młodych i wrażliwych”.

Przewodniczący Komisji Hazardowej William Moyes wezwał ostatnio do nałożenia obowiązkowej opłaty, powołując się na cel finansowania w wysokości 70 mln funtów jako minimalny poziom zapewniający „zrównoważone i bardziej długoterminowe podejście” do problemowego hazardu w Wielkiej Brytanii.

Wiele osób z branży sugerowało, że obowiązkowa opłata nie jest mądra ze względu na niepewność co do tego, ile dokładnie potrzeba pieniędzy i jak należy je wydać.

British Medical Journal wezwał również do zwiększenia funduszy na rzecz odpowiedzialnej gry, twierdząc, że Wielka Brytania jest „w niewystarczającym stopniu zaopatrzona” w finansowanie badań, edukacji i leczenia.

GVC wcześniej zobowiązało się do podwojenia finansowania RET z 0,1% GGR do 0,2%.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu