Wielka Brytania. GambleAware nawiązuje współpracę z FSA

W Aktualności DNIA
- Updated

GambleAware zawarło partnerstwo z organizacją Football Supporters Association (FSA) po tym, jak ostatnie badanie wykazało rosnące zaniepokojenie hazardem wśród fanów piłki nożnej.

Porozumienie pozwoli partnerom na wspólne podjęcie podczas meczów piłki nożnej inicjatyw edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości kibiców na temat hazardu. Działania takie mają być przeprowadzone między innymi podczas turnieju piłki nożnej 5-osobowej wraz z udziałem byłych piłkarzy, którzy będą edukować kibiców na temat bezpiecznego hazardu.

„Oczywiste jest, że fani chcą, aby ich kluby więcej informowały kibiców na temat ryzyka związanego z hazardem. Będziemy szczególnie naciskać na te kluby, które są w dużej mierze wspierane przez firmy z branży hazardowej.” – powiedział Kevin Miles, dyrektor FSA. Miles powiedział również, że kluby piłkarskie mają obowiązek dbać o swoich fanów.

Partnerstwo jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród 1200 kibiców. Badanie to wykazało, że tylko 10% kibiców uważa, że ich kluby piłkarskie robią wystarczająco dużo, aby zachęcać do bezpiecznych zakładów i edukować na temat ryzyka związanego z hazardem.

Tylko 13% respondentów ankiety wyraziło zadowolenie, że ich klub piłkarski jest sponsorowany przez firmę hazardową. 84% fanów biorących udział w ankiecie uważa zaś, że sponsorowanie indywidualnych graczy przez operatorów gier hazardowych powinno zostać zakończone, ze względu na wpływ na młodszych fanów.

GambleAware jest niezależną organizacją działającą w Wielkiej Brytanii współpracującą z Gambling Commission, w celu realizacji krajowej strategii na rzecz ograniczenia szkód hazardowych. GambleAware jest finansowane przez dobrowolne darowizny od firm z branży hazardowej.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu