Wielka Brytania. GambleAware nawiązuje współpracę z FSA

W Aktualności DNIA
- Updated

GambleAware zawarło partnerstwo z organizacją Football Supporters Association (FSA) po tym, jak ostatnie badanie wykazało rosnące zaniepokojenie hazardem wśród fanów piłki nożnej.

Porozumienie pozwoli partnerom na wspólne podjęcie podczas meczów piłki nożnej inicjatyw edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości kibiców na temat hazardu. Działania takie mają być przeprowadzone między innymi podczas turnieju piłki nożnej 5-osobowej wraz z udziałem byłych piłkarzy, którzy będą edukować kibiców na temat bezpiecznego hazardu.

„Oczywiste jest, że fani chcą, aby ich kluby więcej informowały kibiców na temat ryzyka związanego z hazardem. Będziemy szczególnie naciskać na te kluby, które są w dużej mierze wspierane przez firmy z branży hazardowej.” – powiedział Kevin Miles, dyrektor FSA. Miles powiedział również, że kluby piłkarskie mają obowiązek dbać o swoich fanów.

Partnerstwo jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród 1200 kibiców. Badanie to wykazało, że tylko 10% kibiców uważa, że ich kluby piłkarskie robią wystarczająco dużo, aby zachęcać do bezpiecznych zakładów i edukować na temat ryzyka związanego z hazardem.

Tylko 13% respondentów ankiety wyraziło zadowolenie, że ich klub piłkarski jest sponsorowany przez firmę hazardową. 84% fanów biorących udział w ankiecie uważa zaś, że sponsorowanie indywidualnych graczy przez operatorów gier hazardowych powinno zostać zakończone, ze względu na wpływ na młodszych fanów.

GambleAware jest niezależną organizacją działającą w Wielkiej Brytanii współpracującą z Gambling Commission, w celu realizacji krajowej strategii na rzecz ograniczenia szkód hazardowych. GambleAware jest finansowane przez dobrowolne darowizny od firm z branży hazardowej.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu