Wielka Brytania. Klienci VIP na celowniku

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowa organizacja działająca na rzecz bezpiecznego uprawiania hazardu w Wielkiej Brytanii – Betting and Gaming Council – wyda skierowany do firm hazardowych kodeks postępowania wobec klientów VIP.

Wszystkie szczegóły zapisów, które mają znaleźć się w kodeksie nie zostały jeszcze ujawnione, jednak wiadomo, że jednym z punktów dokumentu będzie wymóg kompleksowego badania źródeł pochodzenia majątku, zanim klienci będą mogli postawić swoje zakłady.

BGC potwierdziła również, że nowy kodeks będzie zabraniał operatorom przyznawania swoim pracownikom premii pieniężnych za przyciąganie i zatrzymywanie graczy VIP. Planowane są też bardziej restrykcyjne zasady w obszarze samowykluczeń.

Brigid Simmonds, przewodnicząca Betting and Gaming Council, powiedziała, że ​​nowy kodeks postępowania będzie miał na celu ustanowienie „najwyższych standardów” w zakresie ochrony klientów VIP. Zamiar ten ma zostać osiągnięty dzięki zastosowaniu możliwie najbardziej bezpiecznych dla grających rozwiązań. „Będziemy konsultować się z operatorami, organem regulacyjnym, organizacjami charytatywnymi i innymi interesariuszami w sprawie nowego kodeksu”, podkreśliła Simmonds.

Przypomnijmy, że BGC oficjalnie rozpoczęło działalność w tym roku, a dziesięciu największych operatorów w Wielkiej Brytanii uzgodniło dziesięć punktów zakładających wprowadzenie rozwiązań na rzecz bezpiecznego hazardu. Jednym z nich jest właśnie opracowanie kodeksu postępowania wobec graczy VIP.

Brytyjska Komisja ds. Hazardu (UKGC) wyraziła niedawno duże obawy związane z klientami VIP, szczególnie w kontekście problemów z ustaleniem źródeł pochodzenia funduszy, które przeznaczają na grę. Komisja zwróciła również uwagę na nieodpowiednie według niej reakcje podmiotów hazardowych w tym obszarze.

Kilka tygodni temu jeden z dyrektorów William Hill potwierdził, że jego firma zamknęła w 2018 r. ponad 30% kont klientów o statusie VIP z powodu niejasności co do źródła pochodzenia pieniędzy i problemów związanych z uzależnieniem od hazardu.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu