Wielka Brytania. Od dzisiaj oficjalny zakaz używania kart kredytowych w grach hazardowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Od dzisiaj, tj. od 14 kwietnia, w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie zakaz korzystania z kart kredytowych w grach hazardowych. Brytyjska Komisja ds. Hazardu uznała, że wdrożenie regulacji zgodnie z planowanym terminem jest tym bardziej zasadne, ze względu na obecną sytuację pandemii, która potęguje zainteresowanie hazardem online, donosi igamingbusiness.

Ogłoszony w styczniu przez UKGC zakaz oznacza, że brytyjscy gracze nie będą mogli korzystać z kart kredytowych w żadnej z form hazardu. O planowanym zakazie informowaliśmy kilka miesięcy temu.

Zakaz dotyczy niemal wszystkich produktów hazardowych, zarówno online i offline. Wyjątkiem są losy krajowej loterii oraz zdrapki zakupione w detalicznych punktach sprzedaży.

Co ciekawe, nowy zakaz obejmuje również korzystanie z kart za pośrednictwem tzw. portfeli elektronicznych. Brytyjski regulator jasno określił, że operatorzy mogą akceptować płatności klientów za pośrednictwem takich portfeli tylko wtedy, gdy uniemożliwiają one możliwość korzystania z kart kredytowych w celach hazardowych.

„Zakaz używania kart kredytowych ochroni graczy przed problemami finansowymi, dlatego też od dziś nikt w Wielkiej Brytanii nie będzie mógł z nich korzystać w celach hazardowych. Jest to zakaz, który finalnie zmniejszy ryzyko szkód dla konsumentów, wynikających z uprawiania hazardu z wykorzystaniem pieniędzy, których faktycznie nie posiadają”, powiedział szef UKGC Neil McArthur.

„Zakaz wchodzi w życie w bardzo ważnym momencie. W związku z panującą pandemią obserwujemy duży ruch w grach online, takich jak automaty i wirtualne sporty, a nasze analizy jednoznacznie pokazują wzrost zainteresowania hazardem od czasu rozpoczęcia ogólnokrajowej kwarantanny. To kolejny kamień milowy w drodze do uczynienia hazardu bezpieczniejszym” – zakończył McArthur.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu