Wielka Brytania. Ograniczenia stawek w kasynie online?

W Aktualności DNIA
- Updated

Grupa brytyjskich parlamentarzystów wezwała do ograniczenia maksymalnej stawki w automatach do gier w kasynach online. Politycy po sześciomiesięcznym dochodzeniu w sprawie szkód związanych z hazardem, postulują stawkę maksymalną w wysokości 2 £. Wyniki postępowania zostały przedstawione w raporcie.

Raport przygotowany przez Grupę Parlamentarną ds. Hazardu (GRH APPG), zaleca również wprowadzenie zakazu depozytowania kartą kredytową i ograniczenia dotyczące kont VIP. Raport w głównej mierze koncentruje się jednak na limicie stawek na automatach w kasynie online, który według raportu powinien wynieść właśnie 2 £. Limit odzwierciedlałby ograniczenia nałożone na naziemne terminale bukmacherskie (FOBT) w 2018 roku.

Carolyn Harris, przewodnicząca GRH APPG i posłanka Partii Pracy, już we wrześniu mocno krytykowała operatorów hazardowych, ale także UK Gambling Commission (UKGC) i GambleAware.

„Ten raport podkreśla pilną potrzebę dokonania przeglądu zasad i przepisów dotyczących hazardu online. Limity stawek byłyby dużym krokiem naprzód w zmniejszaniu szkód wyrządzanych przez sektor hazardu. Nie jest dla mnie jasne, dlaczego Gambling Commission nie traktuje tego jako sprawę pilną. Jest to zrzeczenie się odpowiedzialności przez regulatora. Kolejnym przykładem złego postępowania jest Gamble Aware, który nie wykonuje skutecznie powierzonej mu misji.” – powiedziała Harris.

Rzecznik UKGC opowiedział na zarzuty: „Raport nie odzwierciedla naszych działań i znaczących postępów w większości obszarów budzących obawy, a określonych w raporcie. Podejmujemy działania w zakresie egzekwowania prawa wobec każdego, kto nie przestrzega zasad i nadal będziemy ściśle regulować branżę hazardową. Niedawno przeprowadziliśmy kompleksowy przegląd zgodności, w którym wzięło udział 123 operatorów kasyn online, w wyniku czego 45 operatorów zostało zmuszonych do przedstawienia planu działania w celu podniesienia standardów. Kolejnych 14 operatorów internetowych było przedmiotem dochodzeń w sprawie egzekwowania prawa. Zakończyły się one surowymi sankcjami.”

W sierpniu, CEO UKGC Neil McArthur, powiedział BBC, że regulator nie ma planów natychmiastowego wprowadzenia limitów stawek w kasynach online.

Przemysł hazardowy wskazał również, że posiada wystarczające dane i środki, które jasno pokazują, że ograniczenia nie byłyby skuteczną metodą w walce z problemem hazardowym. Niektórzy komentatorzy branżowi uważają, że pewne formy limitów stawek online w Wielkiej Brytanii są jednak nieuniknione.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu