Wielka Brytania. Operator Caesars Entertainment ukarany rekordową grzywną

W Aktualności DNIA
- Updated

The UK Gambling Commission (UKGC) nałożyła na brytyjskiego operatora kasyn Caesars Entertainment, grzywnę w wysokości 16,2 mln USD z tytułu „błędów systemowych” w programach VIP. Jest to najwyższa jak dotąd kara regulacyjna nałożona przez UKGC.

Śledczy UKGC zidentyfikowali również błędy w procedurach dotyczących odpowiedzialnej gry, przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz praktyk interakcji z klientami. Po dochodzeniu trzech wyższych menedżerów w Caesars zrzekło się swoich osobistych licencji UKGC, a przeciwko kilku innym prowadzone jest postępowanie.

Błędy w procedurach sprawiły między innymi, że nie przeprowadzono odpowiedniej kontroli źródeł pochodzenia kapitału klienta, któremu pozwolono wpłacić 4,4 mln USD i stracić 2 mln USD w okresie zaledwie trzech miesięcy. Inne stwierdzone niedociągnięcia związane z praniem pieniędzy obejmują na przykład nieuzyskanie odpowiedniego źródła dowodów finansowych od osoby politycznie eksponowanej (PEP), która przegrała 990 231 USD w okresie 13 miesięcy.

Caesars nie przeprowadziło również odpowiedniej kontroli pochodzenia środków u klienta, który zidentyfikował się jako wykonujący zawód kelnera, a pozwolono mu wpłacić 108 408 USD i stracić 18 691 USD w ciągu roku. W innym przypadku operator pozwolił klientowi, który wykazywał oznaki problemów z hazardem, stracić 402,065 USD w okresie 12 miesięcy. Wreszcie, operator nie przeprowadził odpowiedniej kontroli klienta, który został zidentyfikowany jak emerytowany listonosz. Gracz stracił 18 667 USD w 44 dni.

UKGC podkreśliła, że cała grzywna w wysokości ponad 16 mln USD zostanie wykorzystana na realizację krajowej strategii na rzecz ograniczenia szkód hazardowych w Wielkiej Brytanii. Prezes UKGC Neil McArthur powiedział, że „niezwykle ważne” jest, aby wnioski wyciągnięte z tego przypadku pomogły w informowaniu o bieżącej pracy branży związanej z programami VIP.

„Błędy w tym przypadku są niezwykle poważne. Kultura stawiania bezpieczeństwa klienta w centrum decyzji biznesowych powinna być ustalana od samego początku każdej firmy, a Caesars tego nie zrobił. W ostatnim czasie sektor online poprawił swoje programy dla klientów VIP, ale nasze twarde podejście do zgodności i egzekwowania będzie kontynuowane” – powiedział McArthur.

Na początku tego tygodnia brytyjska Betting and Gaming Council (BGC) i UKGC poinformowały, że ​​wprowadzone zostaną ograniczenia dla graczy VIP uniemożliwiające osobom w wieku poniżej 25 lat dołączanie do programów VIP. Rozwiązanie to opracowano w ramach prac grup roboczych funkcjonujących przy UKGC.

„Mamy absolutną jasność co do naszych oczekiwań wobec operatorów – niezależnie od tego, jaki rodzaj hazardu oferują, muszą znać swoich klientów.” – powiedział McArthur.

Najwyższą dotąd karę wymierzoną przez UKGC otrzymał Betway. Wyniosła ona 14,4 mln USD i została niedawno nałożona za podobne przewinienia związane z programami VIP, odpowiedzialności społecznej i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu