Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

W Aktualności DNIA
- Updated

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter Entertainment i TSG „nie pogorszy oferty dla osób, które wybiorą zakłady online”.

Tym samym mega fuzja na rynku hazardu online otrzymała aprobatę brytyjskiego organu nadzoru konkurencji. Wiadomość spowodowała znaczący wzrost cen akcji obu spółek.

CMA w lutym rozpoczęła postępowanie w sprawie połączenia, które zostało ogłoszone w październiku ubiegłego roku. Podstawą podjętych czynności były obawy, że może fuzja doprowadzić do „znacznego ograniczenia konkurencji na dowolnym rynku lub rynkach w Zjednoczonym Królestwie, w odniesieniu do towarów lub usług”.

W wyniku przeprowadzonego postępowania, urząd doszedł jednak do wniosku, że zezwolenie na połączenie nie spowoduje, że klienci otrzymają „mniej korzystne szanse, mniej hojne promocje lub gorszej jakości produkty w wyniku ograniczenia innowacji w zakresie cen lub aplikacji”.

Dyrektor generalny Flutter, Peter Jackson, wydał oświadczenie, w którym nazwał decyzję CMA „kolejnym ważnym kamieniem milowym” w procesie połączenia obu firm. Podobne stanowisko opublikowało TSG, które podkreśliło, że firmy kontynuują współpracę z innymi organami regulacyjnymi, których zgoda jest wymagana do tego, aby fuzja zakończyła się pełnym powodzeniem.

Jackson dodał również, że oba podmioty zdają sobie sprawę, iż zatwierdzenie fuzji przez inne organy może potrwać dłużej, niż pierwotnie planowano. Przyczyną opóźnienia może być przede wszystkim pandemia COVID-19, która powoduje wydłużanie procesów administracyjnych.

Dodać trzeba, że dla zakończenia procesu fuzji wymagane są również zgody akcjonariuszy obu spółek. Nadzwyczajne walne zgromadzenia akcjonariatu zaplanowano na koniec kwietnia, jednak nie wiadomo, czy i w tym przypadku pandemia i związane z nią obostrzenia nie będą powodem opóźnień.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu