Wielka Brytania. Związki piłki nożnej z operatorami zakładów sportowych na cenzurowanym

W Aktualności DNIA
- Updated

Brytyjski minister sportu i cyfryzacji (DCMS), Nigel Adams ogłosił, że rząd Wielkiej Brytanii zamierza dokonać głębokiego przeglądu przepisów ustawy o grach hazardowych z 2005 roku. Kluczowym przedmiotem analizy mają być związki piłki nożnej z zakładami sportowymi.

W wywiadzie udzielonym stacji BBC Sport, Adams wyraził obawy, że brytyjskie rozgrywki piłki nożnej są za bardzo uzależnione od sponsorowania przez podmioty hazardowe. Minister DCMS poinformował również, że przygotowywany jest rządowy program dotyczący sportu w Wielkiej Brytanii.

Adams ujawnił, że przeprowadził rozmowy z dyrektorem generalnym FA, Markiem Bullinghamem. Rozmowy dotyczyły kwestii umożliwiania bukmacherom transmisji meczów Pucharu Anglii na ich stronach internetowych. Temat ten był w Wielkiej Brytanii szeroko dyskutowany w ostatnich tygodniach. Minister Adams poinformował szefostwo angielskiej federacji piłkarskiej, że sponsoring hazardu zostanie poddany przez rząd weryfikacji i ocenie pod kątem zasad prawnych, które stosowane są obecnie wobec produktów tytoniowych. Można się zatem spodziewać próby unifikacji przepisów w tym zakresie.

Według Ministerstwa Sportu szczególnie niepokojący jest wpływ sponsoringu zakładów bukmacherskich na najmłodszych fanów piłki nożnej. Ministerstwo zwraca uwagę, że logo operatorów zakładów sportowych widnieje na koszulkach wielu klubów Premier League, co upowszechnia gry hazardowe także wśród młodych ludzi.

Minister Adams poinformował, że analiza finansowania klubów i rozgrywek piłkarskich przez operatorów hazardowych zostanie przeprowadzona w 2020 roku. Działania te mają stanowić realizację obietnicy wyborczej złożonej przez brytyjskich konserwatystów w trakcie kampanii w 2019 roku. Konserwatyści zadeklarowali w programie wyborczym między innymi, że zwiększą bezpieczeństwo użytkowników Internetu. Jednym z rozwiązań ma tu być właśnie ograniczenie zasięgu witryn bukmacherskich.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu