Wielki deal na rynku kasyn w USA

W Aktualności DNIA
- Updated

Sieć hoteli i kasyn Eldorado Resorts ogłosiło, że kupuje swojego największego rywala Caesars Entertainment za 17,3 miliarda dolarów w ramach transakcji gotówkowej i akcji.

Eldorado posiada 26 nieruchomości hazardowych w USA, rozciągających się od Nevady na wschód do stanów takich jak Kolorado, Missouri, Luizjana i New Jersey. Przejęcie zapewni razem około 60 kasyn w 16 stanach pod jedną nazwą, Caesars, tworząc największego operatora hazardowego w Stanach Zjednoczonych. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2020 r., jeśli zostanie zatwierdzona przez regulatorów hazardu i akcjonariuszy.

Aby zdobyć czcigodną nazwę i nieruchomości Caesars, Eldorado zapłaci 7,2 mld USD w gotówce i w akcjach. Nowy właściciel przejmuje również zaległe zadłużenie Caesars. Jej udziałowcy będą w posiadaniu 51% połączonej spółki.

Nowy gigant użyje nazwy Caesars, ale wszyscy jego czołowi dyrektorzy pochodzić będą z Eldorado, od prezesa Gary’ego Carano i dyrektora generalnego Toma Reega.

„Razem będziemy mieli niezwykle potężny pakiet kultowych marek gier i rozrywki, a także cenne sojusze strategiczne z liderami branży zakładów sportowych i gier online”powiedział Tom Reeg, dyrektor generalny Eldorado.

Caesars, dawniej znany jako Harrah’s, był powszechnie uważany za jedną z najlepiej zarządzanych grup gier z Las Vegas na przełomie wieków, zdobywając uznanie za wyjątkowy program lojalnościowy.

Kryzys w latach 2009-10 mocno odbił się na Caesars Entertainment i spółka była blisko upadku w 2015 roku. Pod koniec 2017 roku widmo bankructwa odeszło lecz pozostał dług na kwotę ponad 8 mld USA, który spłacać będzie teraz nowy właściciel.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu