William Hill zamyka 119 swoich punktów bukmacherskich

W Aktualności DNIA
- Updated

Najpopularniejszy brytyjski bukmacher, William Hill, zdecydował się nie otwierać po zniesieniu lockdown’u swoich 119 punktów sprzedaży. Decyzję argumentuje znacznym spadkiem obrotów w pierwszym półroczu 2020 roku, czytamy na portalu standard.co.uk.

Według przedstawionych przez spółkę danych, zyski w pierwszym półroczu spadły aż o 85%, do kwoty 11,8 milionów funtów, podczas gdy przychody w porównaniu z ubiegłym rokiem zanotowały 32% spadek, do 554,4 milionów funtów. Zdaniem zarządzających William Hill, koszt zamknięcia tych punktów będzie „minimalny”, zwłaszcza teraz, kiedy internetowy biznes bukmacherski wzrósł ostatnio aż o 17%.

Dyrektor generalny operatora, Ulrik Bengtsson zapewnił, że z powodu wyłączenia 119 sklepów, nie zostanie obcięty żaden etat, a pracownicy zostaną przeniesieni do innych części firmy. Bengtsson nazwał tę decyzję „małym przycięciem”. „To oczywiste, że wirus ma ogromny wpływ na liczbę osób chodzących po ulicach. Jesteśmy tego świadomi i uważamy, że liczba odwiedzin naszych sklepów będzie stale spadać, o 10–15%. Trend ten wpisuje się we wszystkie nasze założenia operacyjne.”

Bukmacher jak i cała branża hazardowa został dotknięty przymusowym zamknięciem wszystkich swoich punktów w marcu. I choć w połowie czerwca zezwolono na ponowne otwarcie sklepów, to operatorzy zauważyli jak Brytyjczycy coraz bardziej zwracają się w stronę gier online. Wznowienie rozgrywek niektórych dyscyplin minimalnie pomogło bukmacherom, ale to wciąż niewielki procent w porównaniu do okresu sprzed pandemii.

„Grupa została dotknięta globalną pandemią COVID-19, która doprowadziła do podjęcia przez nas decyzji o nie otwieraniu 119 sklepów, po zniesieniu ograniczeń w Wielkiej Brytanii i dużej niepewności co do przyszłych wyników finansowych. W świetle silnego ożywienia rynku w pierwszych tygodniach drugiej połowy roku, czyli tuż po wznowieniu części rozgrywek sportowych i ponownym otwarciu naszych sklepów, oznajamiamy jednocześnie, że środki z programu Coronavirus Job Retention Scheme („Furlough Funds”) otrzymane od rządu Wielkiej Brytanii, w wysokości 24,5 milionów funtów zostaną zwrócone”, brzmi oświadczenie bukmachera.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu