Władze amerykańskiego golfa otwierają się na zakłady sportowe

W Aktualności DNIA
- Updated

Szef PGA Tour, Jay Monahan, zwraca się w stronę rynku hazardowego twierdząc, że popiera możliwość zawierania zakładów na wydarzenia golfowe. Jako warunek wskazuje przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry.

Podczas konferencji prasowej Manahan poinformował, że jego organizacja opracowała plan wprowadzenia zakładów sportowych do tej elitarnej dyscypliny. Jay Monahan powiedział także, że uważa, iż hazard może uczynić golfa bardziej interesującym dla fanów i przyczynić się do rozwoju gry. Podjęto nawet działania nad opracowaniem dedykowanej aplikacji do zakładów na rozgrywki golfa. Konferencja odbyła się podczas pierwszego wydarzenia PGA Tour w 2020 r. – Turnieju Mistrzów w Maui.

W sezonie 2020 PGA Tour rozegra 10 turniejów w jurysdykcjach, w których zakłady sportowe są lub prawdopodobnie będą legalne. Jeszcze w październiku ubiegłego roku, Monahan informował, że gry hazardowe na golfa będą dozwolone w amerykańskich stanach, które zalegalizowały możliwość uprawiania hazardu. Powiedział także, że PGA Tour zawarło porozumienie z IMG Arena w sprawie opracowania programu bukmacherskiego dla golfa, do którego można uzyskać dostęp na urządzeniach mobilnych.

Władze amerykańskiego golfa podkreślają, że wprowadzenie możliwości zawierania zakładów na zawodowy w golfie musi iść w parze z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnej gry. Z drugiej strony mają nadzieję na znaczne uatrakcyjnienie rozgrywek, stojąc na stanowisku, iż fakt postawienia zakładu powoduje u kibiców większe emocje.

PGA Tour to organizator najważniejszych profesjonalnych rozgrywek golfowych w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Północnej. Organizuje wydarzenia flagowej serii turniejów zwanych również PGA Tour, a także rozgrywki PGA Tour Champions (dla golfistów w wieku 50 lat i starszych) oraz Korn Ferry Tour (dla profesjonalnych graczy, którzy nie zakwalifikowali się jeszcze do gry w PGA Tour).

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu