Władze Kambodży ostrzegają operatorów kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Rzecznik rządu Kambodży ogłosił, że od 1 stycznia 2020 roku operatorzy kasyn online mogą stanąć przed sądem, jeśli nie zaprzestaną swojej działalności w tym kraju.

W Boże Narodzenie lokalne media zacytowały prominentnego pracownika Ministerstwa Finansów, Ros Phearuna, który poinformował,  że funkcjonariusze rządowi przeprowadzą kontrole u lokalnych operatorów kasyn, aby upewnić się, że przestrzegają oni sierpniowej dyrektywy premiera Hun Sena.

W miniony weekend premier Kambodży raz jeszcze podkreślił, że dyrektywa obowiązuje i będzie egzekwowana, a „w najbliższych dniach hazard online całkowicie zniknie”. Phearun z kolei przypomniał, że zakaz hazardu online miał na celu ograniczenie prania pieniędzy przez operatorów hazardowych.

Phearun w informacji przekazanej lokalnemu  dziennikowi Khmer Times poinformował również, że w Kambodży działa obecnie 141 aktywnych kasyn. To znacząco mniej niż w czerwcu br., kiedy funkcjonowały 163 kasyna. Według władz Kambodży zmniejszenie liczby kasyn jest wynikiem exodusu chińskich operatorów, spowodowanego dyrektywą sierpniową.

Urzędnik dodał również, że władze „skontrolują każde kasyno”, aby sprawdzić, czy nie są w nich urządzane nielegalne operacje online, a pierwsze działania w tym zakresie mają być podjęte już w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2020 r. Kasyna, które będą prowadziły nielegalną działalność mogą stracić licencję, a osoby odpowiedzialne mogą stanąć przed kambodżańskim sądem karnym.

Lokalne media donoszą, że chociaż większość mieszkańców Kambodży zgadza się z rządowymi działaniami wymierzonymi w hazard online, nie wszyscy są przekonani, że rząd przeznaczy wystarczające zasoby, aby zapewnić przestrzeganie prawa. Jako przykład nieskuteczności przywołuje się wydany wiosną nakaz zamknięcia naziemnego kasyna w Sihanoukville, które pompowało nieoczyszczone ścieki do morza. Właściciel kasyna działał bez licencji od ponad roku, mimo to, przez ponad trzy miesiące całkowicie ignorował wydany przez władze nakaz. Z oceną skuteczności działań kambodżańskich władz trzeba się będzie zatem wstrzymać.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu