Władze Kambodży ostrzegają operatorów kasyn online

W Aktualności DNIA
- Updated

Rzecznik rządu Kambodży ogłosił, że od 1 stycznia 2020 roku operatorzy kasyn online mogą stanąć przed sądem, jeśli nie zaprzestaną swojej działalności w tym kraju.

W Boże Narodzenie lokalne media zacytowały prominentnego pracownika Ministerstwa Finansów, Ros Phearuna, który poinformował,  że funkcjonariusze rządowi przeprowadzą kontrole u lokalnych operatorów kasyn, aby upewnić się, że przestrzegają oni sierpniowej dyrektywy premiera Hun Sena.

W miniony weekend premier Kambodży raz jeszcze podkreślił, że dyrektywa obowiązuje i będzie egzekwowana, a „w najbliższych dniach hazard online całkowicie zniknie”. Phearun z kolei przypomniał, że zakaz hazardu online miał na celu ograniczenie prania pieniędzy przez operatorów hazardowych.

Phearun w informacji przekazanej lokalnemu  dziennikowi Khmer Times poinformował również, że w Kambodży działa obecnie 141 aktywnych kasyn. To znacząco mniej niż w czerwcu br., kiedy funkcjonowały 163 kasyna. Według władz Kambodży zmniejszenie liczby kasyn jest wynikiem exodusu chińskich operatorów, spowodowanego dyrektywą sierpniową.

Urzędnik dodał również, że władze „skontrolują każde kasyno”, aby sprawdzić, czy nie są w nich urządzane nielegalne operacje online, a pierwsze działania w tym zakresie mają być podjęte już w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2020 r. Kasyna, które będą prowadziły nielegalną działalność mogą stracić licencję, a osoby odpowiedzialne mogą stanąć przed kambodżańskim sądem karnym.

Lokalne media donoszą, że chociaż większość mieszkańców Kambodży zgadza się z rządowymi działaniami wymierzonymi w hazard online, nie wszyscy są przekonani, że rząd przeznaczy wystarczające zasoby, aby zapewnić przestrzeganie prawa. Jako przykład nieskuteczności przywołuje się wydany wiosną nakaz zamknięcia naziemnego kasyna w Sihanoukville, które pompowało nieoczyszczone ścieki do morza. Właściciel kasyna działał bez licencji od ponad roku, mimo to, przez ponad trzy miesiące całkowicie ignorował wydany przez władze nakaz. Z oceną skuteczności działań kambodżańskich władz trzeba się będzie zatem wstrzymać.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu