Władze Makau zamykają kasyna z powodu koronawirusa

W Aktualności DNIA
- Updated

Władze Makau zamknęły na okres 15 dni część kasyn w turystycznej strefie tego chińskiego regionu administracyjnego. To pokłosie rozprzestrzeniania się koronawirusa, który niesie za sobą poważne i zagrażające życiu skutki.

Wiadomość została opublikowana przez Sekretarza ds. Gospodarki i Finansów, Lei Wai Nonga po spotkaniu z dyrektorami kasyn w azjatyckiej stolicy hazardu. Pomimo zamknięcia na ponad dwa tygodnie około 40 kasyn, hotele i restauracje w Makau pozostaną otwarte, ponieważ jak twierdzą decydenci dysponują wystarczającymi zabezpieczeniami. „Zamknięcie dotyczy tylko kasyn położonych w strefie turystycznej. Zarówno hotele jak i punkty gastronomiczne wciąż mogą normalnie funkcjonować. Musieliśmy wdrożyć pewne środki kontroli ryzyka.”, komunikują władze Makau.

Według firmy Brokerage Sanford C. Bernstein Ltd, koronawirus wzbudził poważne obawy w branży gier w Makau, a ogłoszenie o zamknięciu części obiektów przyniesie wymierne wyniki finansowe, które w okresie od stycznia do marca mogą spaść nawet o 50%. „Wiele kasyn ze względów bezpieczeństwa już od kilku dni zamyka swoje restauracje i inne usługi. Bez względu na powody tymczasowego zamknięcia, pierwszy kwartał przyniesie oczywiście okropne wyniki.”, informuje firma.

Oprócz zamknięć kasyn na liście miejsc, które mogą zawiesić swoją działalność znajdują się kina, kluby nocne i inne obiekty rozrywkowe. W świetle wspomnianej informacji zarządzający kasynami w Makau zapewnili, że nie będą obniżać pensji ani żądać od pracowników skorzystania z bezpłatnego urlopu w celu rekompensaty za poniesione straty z powodu zamknięcia.

Według Macau’s Gaming Inspection and Coordination Bureau, przychody brutto z gier w Makau spadły w styczniu o ponad 11 procent, a liczba odwiedzających coroczne obchody Chińskiego Nowego Roku spadła o prawie 80%. Ho Iat Seng, pełniący funkcję szefa rządu Makau tak skomentował sytuację: „Oczywiście była to bardzo trudna decyzja, ale musimy to zrobić dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Makau.”

Foto. Geralt

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu