Włochy: finanse bez zmian, kłótni o zakaz reklamy ciąg dalszy

W Aktualności DNIA
- Updated

Włoski rynek hazardowy odnotował spadki w operacjach naziemnych, ale dwucyfrowy wzrost hazardu online zrekompensował straty.

Dane opublikowane przez włoskiego regulatora hazardu –  Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM) – pokazują, że cały rynek hazardowy w kraju wygenerował w 2018r. GGR w wysokości €18,9 mld, zasadniczo niezmieniony w porównaniu do roku 2017. Hazard na lądzie spadł o 1,7% do 17,2 mld euro, podczas gdy wyniki online wzrosły o 18% do 1,6 mld euro.

Największy wzrost zanotowały zakłady sportowe online, które wzrosły o 10,4% do €1,4 mld. Spadki odnotowały m.in. zdrapki i loterie.

Udział państwa w wynikach wyniósł 10,4 mld EUR i jest równy 55% całkowitego wygenerowanego GGR przez sektor hazardowy.

Rząd twierdzi, że jego wysiłki mające na celu zapobieganie obstawianiu przez Włochów zakładów na licencjonowanych międzynarodowo stronach nieposiadających licencji ADM są skuteczne, jednak nie wszyscy wierzą w te słowa.

Włoski organ regulacyjny ds. telekomunikacji AGCOM wezwał rząd do zniesienia zakazu reklam hazardowych online, twierdząc, że jest to zbędne i nie ma podstaw prawnych.

W 31-stronicowym raporcie AGCOM stwierdził, że nie jest konieczne wprowadzanie zakazu reklam hazardowych online, podkreślając zalecenia Komisji Europejskiej z 2014 r., w których stwierdzono, że reklamy hazardowe online mogą odgrywać ważną rolę w kierowaniu konsumentów do licencjonowanych witryn z grami hazardowymi.

AGCOM oszacował, że włoska piłkarska Seria A straci rocznie 100 mln EUR przychodów ze sponsoringu i będzie zdecydowanie mniej konkurencyjna w stosunku do innych lig europejskich.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu