Włochy: finanse bez zmian, kłótni o zakaz reklamy ciąg dalszy

W Aktualności DNIA
- Updated

Włoski rynek hazardowy odnotował spadki w operacjach naziemnych, ale dwucyfrowy wzrost hazardu online zrekompensował straty.

Dane opublikowane przez włoskiego regulatora hazardu –  Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM) – pokazują, że cały rynek hazardowy w kraju wygenerował w 2018r. GGR w wysokości €18,9 mld, zasadniczo niezmieniony w porównaniu do roku 2017. Hazard na lądzie spadł o 1,7% do 17,2 mld euro, podczas gdy wyniki online wzrosły o 18% do 1,6 mld euro.

Największy wzrost zanotowały zakłady sportowe online, które wzrosły o 10,4% do €1,4 mld. Spadki odnotowały m.in. zdrapki i loterie.

Udział państwa w wynikach wyniósł 10,4 mld EUR i jest równy 55% całkowitego wygenerowanego GGR przez sektor hazardowy.

Rząd twierdzi, że jego wysiłki mające na celu zapobieganie obstawianiu przez Włochów zakładów na licencjonowanych międzynarodowo stronach nieposiadających licencji ADM są skuteczne, jednak nie wszyscy wierzą w te słowa.

Włoski organ regulacyjny ds. telekomunikacji AGCOM wezwał rząd do zniesienia zakazu reklam hazardowych online, twierdząc, że jest to zbędne i nie ma podstaw prawnych.

W 31-stronicowym raporcie AGCOM stwierdził, że nie jest konieczne wprowadzanie zakazu reklam hazardowych online, podkreślając zalecenia Komisji Europejskiej z 2014 r., w których stwierdzono, że reklamy hazardowe online mogą odgrywać ważną rolę w kierowaniu konsumentów do licencjonowanych witryn z grami hazardowymi.

AGCOM oszacował, że włoska piłkarska Seria A straci rocznie 100 mln EUR przychodów ze sponsoringu i będzie zdecydowanie mniej konkurencyjna w stosunku do innych lig europejskich.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu