Włochy: finanse bez zmian, kłótni o zakaz reklamy ciąg dalszy

W Aktualności DNIA
- Updated

Włoski rynek hazardowy odnotował spadki w operacjach naziemnych, ale dwucyfrowy wzrost hazardu online zrekompensował straty.

Dane opublikowane przez włoskiego regulatora hazardu –  Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM) – pokazują, że cały rynek hazardowy w kraju wygenerował w 2018r. GGR w wysokości €18,9 mld, zasadniczo niezmieniony w porównaniu do roku 2017. Hazard na lądzie spadł o 1,7% do 17,2 mld euro, podczas gdy wyniki online wzrosły o 18% do 1,6 mld euro.

Największy wzrost zanotowały zakłady sportowe online, które wzrosły o 10,4% do €1,4 mld. Spadki odnotowały m.in. zdrapki i loterie.

Udział państwa w wynikach wyniósł 10,4 mld EUR i jest równy 55% całkowitego wygenerowanego GGR przez sektor hazardowy.

Rząd twierdzi, że jego wysiłki mające na celu zapobieganie obstawianiu przez Włochów zakładów na licencjonowanych międzynarodowo stronach nieposiadających licencji ADM są skuteczne, jednak nie wszyscy wierzą w te słowa.

Włoski organ regulacyjny ds. telekomunikacji AGCOM wezwał rząd do zniesienia zakazu reklam hazardowych online, twierdząc, że jest to zbędne i nie ma podstaw prawnych.

W 31-stronicowym raporcie AGCOM stwierdził, że nie jest konieczne wprowadzanie zakazu reklam hazardowych online, podkreślając zalecenia Komisji Europejskiej z 2014 r., w których stwierdzono, że reklamy hazardowe online mogą odgrywać ważną rolę w kierowaniu konsumentów do licencjonowanych witryn z grami hazardowymi.

AGCOM oszacował, że włoska piłkarska Seria A straci rocznie 100 mln EUR przychodów ze sponsoringu i będzie zdecydowanie mniej konkurencyjna w stosunku do innych lig europejskich.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu