Włoski plan ratunkowy dla branży hazardowej

W Aktualności DNIA
- Updated

Włoscy operatorzy hazardowi, wkraczając już w czwarty tydzień ogólnokrajowej kwarantanny, a także wstrzymania gospodarczego oddechu mogą odczuć lekką ulgę. Premier Włoch, Giuseppe Conte zapowiedział wstępny pakiet ratunkowy w wysokości 25 miliardów € dla firm z największym ryzykiem utraty płynności. Głównym celem tego instrumentu jest zabezpieczenie płac, spłat kredytów hipotecznych oraz pomoc w regulowaniu bieżących czynszów, czytamy na portaluinkedin.com.

Kroki te mają zapewnić tymczasowe zawieszenie podatków dla tzw. „firm o największym zagrożeniu”, w tym między innymi włoskich loterii i bukmacherów. Włoska „skarbówka” pozwoli takim spółkom na opóźnienia w płatnościach do dnia 29 maja. Co więcej, uiszczenie opłat koncesyjnych dla naziemnych biznesów związanych z hazardem przesunięte zostanie na koniec roku, zapewniając tym samym operatorom elastyczność w zakresie płatności, których będzie można dokonać w pięciu niekoniecznie równych ratach.

Pomimo gwałtownego spowolnienia rozwoju gospodarczego wywołanym obecną sytuacją, włoski urząd przedłużył również koncesje na zakłady bukmacherskie i bingo na okres kolejnych sześciu miesięcy, choć przewiduje się, że włoska Agenzia delle dogane e dei monopoli wydłuży ten okres aż do 2021 roku.

Kolejną dobrą wiadomością w tym niezwykle trudnym okresie jest zwrot opłat licencyjnych za cały „zakłócony” pandemią cykl biznesowy dla operatorów mających w swojej ofercie grę bingo.

Wszystkie spółki postrzegane jako działające na wspomnianym wcześniej „zagrożonym” rynku, takie jak włoskie loterie, operatorzy zakładów bukmacherskich i automatów do gier będą mogli również odłożyć w czasie wpłaty na włoski system PAYE (system stosowany przez urząd skarbowy w celu ściągania podatku dochodowego) oraz te związane z opodatkowaniem swoich pracowników.

Pomimo przeznaczenia przez rząd 25 miliardów €, pakiet ratunkowy przez większą część społeczeństwa jest słusznie postrzegany jako tylko krótkoterminowa inicjatywa rządu. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu premier Conte wezwał włodarzy Unii Europejskiej do „wykorzystania pełnej siły”, która umożliwiłaby Włochom dostęp do funduszu kredytowego o wartości 900 miliardów € w ramach tzw. „europejskiego mechanizmu stabilności.”

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu