Wyższe kary w Holandii za nielegalny hazard w Internecie

W Aktualności DNIA
- Updated
NL

Kilka dni temu na łamach naszego portalu podaliśmy informację, że holenderscy senatorowie przegłosowali ustawę sankcjonującą krajowy system licencyjny rynku hazardu internetowego. Nowe przepisy umożliwią przyznawanie licencji prywatnym operatorom gier i zakładów.

W związku z planowanym pojawieniem się na rynku nowych operatorów gier hazardowych w Internecie (licencjonowanych), holenderski regulator Kansspelautoriteit (KSA) postanowił podnieść minimalną stawkę grzywny za nielegalne oferowanie gier, która na mocy nowych przepisów będzie wynosić 200 000 Euro. Poprzednio minimalna grzywna wynosiła 150 000 EUR.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że KSA nałożyła karę 400 000 Euro na dwóch operatorów – 1xbet.com oraz xbet-1.com. W poprzednich latach podobne sytuacje spotkały m.in. bet-at-home, Betssona, Mr Greena czy Betclica.

Holenderski regulator gier hazardowych wie, że wszystkie firmy, które będą chciały się ubiegać o licencję w Holandii będą musiały zapłacić wszystkie grzywny, więc podniesienie minimalnej kwoty jest bardzo korzystnym i rozsądnym posunięciem.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu