Zakaz reklamy hazardu w Hiszpanii?

W Aktualności DNIA
- Updated

Nagonka na branżę hazardową w Europie, a w szczególności w największych jurysdykcjach, trwa w najlepsze. Klimat wokół sektora gier na Wyspach nie jest najlepszy od kilkunastu miesięcy. We Włoszech wprowadzono całkowity zakaz reklamy i sponsoringu przez podmioty z branży hazardowej. Szwedzki regulator rozdaje wysokie kary finansowe na prawo i lewy. Czy kolejny ogromny rynek jakim jest Hiszpania również stanie się „polem minowym”?

Hiszpańscy ustawodawcy debatują nad wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy gier hazardowych z wyłączeniem państwowej loterii ONCE.

Pełniący obowiązki rzecznika praw obywatelskich Francisco Fernandez Marugan spędził ostatnie kilka miesięcy lobbując za wprowadzeniem ograniczenia sektora gier.

W opublikowanym wczoraj komunikacie Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) ogłosiła, że ​​popiera poglądy rzecznika praw obywatelskich. PSOE nie zajmuje większościowego stanowiska w rządzie krajowym, ale planuje opracowanie „dekretu królewskiego” w celu wprowadzenia nowych ograniczeń reklamowych dotyczących hazardu, które należałoby wprowadzić we wszystkich prowincjach kraju.

Poparcie tego projektu wyraziło również Ministerstwo Finansów, które zapewni dodatkowe wsparcie w celu opracowania nowego prawa.

O ile nie zdarzy się coś, co powstrzyma dekret królewski, wszelkiego rodzaju reklamy hazardu (z wyłączeniem ONCE) byłyby całkowicie zabronione w całym kraju. Jest rzeczą oczywistą, że poglądy rzecznika nie spotkały się z entuzjazmem społeczności graczy i operatorów, którzy prowadzą swoje operacje w Hiszpanii.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu