Zakaz reklamy hazardu w Hiszpanii?

W Aktualności DNIA
- Updated

Nagonka na branżę hazardową w Europie, a w szczególności w największych jurysdykcjach, trwa w najlepsze. Klimat wokół sektora gier na Wyspach nie jest najlepszy od kilkunastu miesięcy. We Włoszech wprowadzono całkowity zakaz reklamy i sponsoringu przez podmioty z branży hazardowej. Szwedzki regulator rozdaje wysokie kary finansowe na prawo i lewy. Czy kolejny ogromny rynek jakim jest Hiszpania również stanie się „polem minowym”?

Hiszpańscy ustawodawcy debatują nad wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy gier hazardowych z wyłączeniem państwowej loterii ONCE.

Pełniący obowiązki rzecznika praw obywatelskich Francisco Fernandez Marugan spędził ostatnie kilka miesięcy lobbując za wprowadzeniem ograniczenia sektora gier.

W opublikowanym wczoraj komunikacie Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) ogłosiła, że ​​popiera poglądy rzecznika praw obywatelskich. PSOE nie zajmuje większościowego stanowiska w rządzie krajowym, ale planuje opracowanie „dekretu królewskiego” w celu wprowadzenia nowych ograniczeń reklamowych dotyczących hazardu, które należałoby wprowadzić we wszystkich prowincjach kraju.

Poparcie tego projektu wyraziło również Ministerstwo Finansów, które zapewni dodatkowe wsparcie w celu opracowania nowego prawa.

O ile nie zdarzy się coś, co powstrzyma dekret królewski, wszelkiego rodzaju reklamy hazardu (z wyłączeniem ONCE) byłyby całkowicie zabronione w całym kraju. Jest rzeczą oczywistą, że poglądy rzecznika nie spotkały się z entuzjazmem społeczności graczy i operatorów, którzy prowadzą swoje operacje w Hiszpanii.

Zobacz też

IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu