Zakaz używania kart kredytowych w grach hazardowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Zgodnie z przewidywaniami, UK Gambling Commission zakazuje używania kart kredytowych w grach hazardowych online. Zakaz wejdzie w życie w kwietniu 2020 r., potwierdził brytyjski organ regulacyjny. O przygotowaniach do tej decyzji pisaliśmy kilka dni temu.

Zakaz, który oficjalnie wchodzi w życie od 14 kwietnia, jest wynikiem wcześniejszych konsultacji przeprowadzonych w ubiegłym roku. Badania UKGC przeprowadzone podczas procesu konsultacji wykazały, że aż 22% graczy korzystających z kart kredytowych można zaklasyfikować jako uzależnionych od hazardu.

„Zakaz, który ogłosiliśmy, powinien zminimalizować ryzyko szkód dla konsumentów wynikających z hazardu za pieniądze, których nie mają”, powiedział szef UKGC Neil McArthur.

Wielu operatorów podczas procesu konsultacji było przeciwnych temu zakazowi twierdząc, że doprowadzi on graczy do mniej bezpiecznych form pożyczek. Operatorzy zasugerowali również, że spowoduje to „mniejszą przejrzystość” podczas kontroli AML.

UKGC powiedziała, że kupony National Lottery zakupione kartami kredytowymi wraz z innymi produktami nie-hazardowymi będą zwolnione z wprowadzonego zakazu. Według Komisji, że spowodowałoby to „nieproporcjonalne obciążenie dla sprzedawców detalicznych” w zakresie blokowania płatności kartami kredytowymi w ramach innych transakcji.

Marc Etches, dyrektor generalny GambleAware, z zadowoleniem przyjął decyzję o zakazie używania kart kredytowych w grach hazardowych online, twierdząc, że niezbędna jest ochrona konsumentów zagrożonych szkodami związanymi z hazardem “na kredyt”.

„Hazard jest problemem zdrowia publicznego, a technologia mobilna daje ludziom dostęp do hazardu w dowolnym miejscu i czasie. Każdy, kto zdecyduje się na hazard, powinien mieć możliwość gry w bezpiecznym środowisku, w którym ryzyko i dostępne opcje wsparcia są wyraźnie widoczne ”, dodał Etches.

Oprócz ogłoszenia zakazu kart kredytowych UKGC potwierdziło również, że krajowy system samowykluczenia GamStop wejdzie w życie 31 marca. McArthur powiedział, że cieszy się, że projekt osiągnął już ostatni etap, dzięki czemu połączenie z GameStop jest obowiązkowe dla wszystkich licencjonowanych operatorów w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu