Zakłady mobile w Nowym Jorku w 2020 roku?

W Aktualności DNIA
- Updated
Sports Betting USA

W czerwcu br. zalegalizowane zostały w Nowym Jorku zakłady sportowe, decyzja dotyczyła jednak tylko 4 kasyn naziemnych, zlokalizowanych na północy stanu). Nowe ustawodawstwo nie zezwoliło na zakłady mobile, jednak nacisk na kolejne, dalej idące zmiany prawa nie ustaje.

Z sytuacji prawnej w NY korzysta bowiem biznes hazardowy w sąsiednim stanie New Jersey, gdzie zakłady online są legalne.  Obserwujemy, jak dziesiątki milionów dolarów płyną do New Jersey i powtarzam ludziom gubernatora, że ​​mamy tu do czynienia z nielegalną działalnością, której nie regulujemy – mobilne zakłady sportowe”.  – powiedział niedawno senator Joseph Addabbo, sugerując wprowadzenie zmian w przepisach prawnych. Senator zwrócił również uwagę, że większość jego wyborców mieszka dziesiątki mil od miejsc, w których można zagrać w zakłady sportowe, co powoduje, że rezygnują i szukają innych rozwiązań.

Zamiast jechać w górę stanu, mieszkańcy Nowego Jorku wolą bowiem udać się do sąsiedniego New Jersey i tam obstawiać zakłady, lub pobrać aplikację legalnie działających tam operatorów. Zakłady mobile generują w NJ 80% przychodów, a bukmacher FanDuel odnotował, że aż około 25% klientów internetowych pochodzi właśnie z Nowego Jorku.

Prawodawcy NY mają w związku z tym podjąć w niedalekiej przyszłości prace nad stanowymi regulacjami hazardowymi, w tym po raz kolejny przedyskutować temat hazardu online. Szanse na przeforsowanie nowych, korzystnych dla bukmacherów przepisów są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Władze stanowe zdają sobie sprawę, że nielegalny hazard online jest faktem, i tylko od ustawodawców będzie zależeć czy zmienią ten stan rzeczy i będą z niego czerpać korzyści.

Hazard to bardzo istotny element gospodarki Nowego Jorku. W stanie znajduje się 29 kasyn, sektor zatrudnia 25 784 ludzi, a wpływy z tytułu podatków przekraczają 2 mld $.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu