Zakłady mobile w Nowym Jorku w 2020 roku?

W Aktualności DNIA
- Updated
Sports Betting USA

W czerwcu br. zalegalizowane zostały w Nowym Jorku zakłady sportowe, decyzja dotyczyła jednak tylko 4 kasyn naziemnych, zlokalizowanych na północy stanu). Nowe ustawodawstwo nie zezwoliło na zakłady mobile, jednak nacisk na kolejne, dalej idące zmiany prawa nie ustaje.

Z sytuacji prawnej w NY korzysta bowiem biznes hazardowy w sąsiednim stanie New Jersey, gdzie zakłady online są legalne.  Obserwujemy, jak dziesiątki milionów dolarów płyną do New Jersey i powtarzam ludziom gubernatora, że ​​mamy tu do czynienia z nielegalną działalnością, której nie regulujemy – mobilne zakłady sportowe”.  – powiedział niedawno senator Joseph Addabbo, sugerując wprowadzenie zmian w przepisach prawnych. Senator zwrócił również uwagę, że większość jego wyborców mieszka dziesiątki mil od miejsc, w których można zagrać w zakłady sportowe, co powoduje, że rezygnują i szukają innych rozwiązań.

Zamiast jechać w górę stanu, mieszkańcy Nowego Jorku wolą bowiem udać się do sąsiedniego New Jersey i tam obstawiać zakłady, lub pobrać aplikację legalnie działających tam operatorów. Zakłady mobile generują w NJ 80% przychodów, a bukmacher FanDuel odnotował, że aż około 25% klientów internetowych pochodzi właśnie z Nowego Jorku.

Prawodawcy NY mają w związku z tym podjąć w niedalekiej przyszłości prace nad stanowymi regulacjami hazardowymi, w tym po raz kolejny przedyskutować temat hazardu online. Szanse na przeforsowanie nowych, korzystnych dla bukmacherów przepisów są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Władze stanowe zdają sobie sprawę, że nielegalny hazard online jest faktem, i tylko od ustawodawców będzie zależeć czy zmienią ten stan rzeczy i będą z niego czerpać korzyści.

Hazard to bardzo istotny element gospodarki Nowego Jorku. W stanie znajduje się 29 kasyn, sektor zatrudnia 25 784 ludzi, a wpływy z tytułu podatków przekraczają 2 mld $.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu