Zatrzymanie polityka w nielegalnym kasynie w Bangladeszu

W Aktualności DNIA
- Updated

Władze w Bangladeszu rozpoczęły stanowczą walkę z nielegalnym hazardem. W ubiegłym tygodniu policja w stolicy Bangladeszu, Dhace, dokonała nalotu na pięć placówek podejrzanych o nielegalne prowadzenie kasyn. Podczas tej akcji lokalny oddział specjalny aresztował 182 osoby, w tym Khalida Mahmuda Bhuiyana, lidera Ligi Jubo, młodzieżowego skrzydła partii Ligi Awami, czytamy na portalu calvinayre.

W Bangladeszu hazard jest surowo zabroniony. Policja informuje, że jej działania oparte były na podstawie wywiadu przeprowadzonego w podziemnych kasynach, z których niektóre podobno działały przez całą dobę. Atak na Youngmen’s Club, rzekomo klub piłkarski w dzielnicy Fakirerpool doprowadził do około 142 aresztowań. 16 zatrzymanych osób to pracownicy. Policja stwierdziła, że większość osób odpowiedzialnych za obsługę sprzętu do gier to obywatele Chin i Nepalu.

Funkcjonariusze zajęli także różnego rodzaju sprzęt, w tym stoły do blackjacka i automaty do gry, a także pewne ilości alkoholu, narkotyki, kilka sztuk broni palnej i nieujawnioną ilość gotówki.

Lokalny dziennik Daily Star, cytuje jednego z aresztowanych hazardzistów, który oświadczył, że na przestrzeni sześciu ostatnich miesięcy stracił w klubie Youngmen’s około 15 milionów BTK (177,500 USD). Policja podczas nalotów korzystała z mobilnych sądów, dzięki którym 31 z aresztowanych zostało już skazanych na rok więzienia. Pozostali otrzymali sześciomiesięczne wyroki.

Aresztowanie Khalida z Ligi Jubo wywołało falę wzajemnych oskarżeń w kraju. Niektórzy twierdzą, że policja zezwoliła działać bezkarnie kasynom, podczas gdy inni uważają, że naloty były motywowane politycznie, aby zaszkodzić rządzącej partii.

Minister spraw wewnętrznych Bangladeszu, Asaduzzaman Khan Kamal, odrzucił prawdopodobieństwo jakiegokolwiek spisku wymierzonego w Ligę Jubo lub w jej kierownictwo i ostrzegł, że każda osoba zaangażowana w nielegalny hazard, włączając w to przedstawicieli rządu, będzie ścigana w pełnym zakresie prawa.

Przywódcy Nacjonalistycznej Partii Bangladeszu (BNP), głównej opozycji politycznej w kraju, oskarżyli rząd o przekształcenie stolicy w „miasto hazardu i grzechu”, takie z jakim kojarzone jest Las Vegas.
Dr Abdul Moyeen Khan powiedział, że „etyka i moralność ludzi zmywają się”, kiedy rząd realizuje swoje krajowe programy rozwoju.

Foto. geralt

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu