Zlikwidować czy opodatkować?

W Aktualności DNIA
- Updated

Kilka miesięcy po bezkrwawej rewolucji jaka miała miejsce w Armenii latem tego roku, wyniesiony przez protesty premier Nikolay Pachynian, zadeklarował stopniową likwidację sektora zakładów sportowych w Armenii. Decyzja jest bezpośrednią odpowiedzią na postulaty sporej części społeczeństwa. W kraju o wysokim poziomie bezrobocia i problemach gospodarczych, wzrastający poziom uzależnień stał się istotnym problemem społecznym, a liczne salony bukmacherów zbyt mocno absorbowały szczególnie młodych ludzi. W zaledwie trzymilionowym kraju sieć salonów liczyła blisko 400 punktów.

Można się zastanawiać kiedy potrzeby budżetowe spowodują powtórną analizę potencjalnych korzyści jakie może przynieść sektor dla budżetu państwa. Jednym z powodów ogłoszenia deklaracji o wygaszeniu sektora, może być chęć zmiany sposobu opodatkowania z ryczałtowego na powiązany z obrotem. Suma opłat wnoszonych do tej pory przez wszystkich graczy na rynku (łącznie z kasynami) nie przekraczała rocznie poziomu 70 mln PLN, co wydaje się być kwotą znacznie zaniżoną.

Jako ciekawostkę można dodać, że jeden z głównych graczy na rynku zakładów i kasyn w Armenii – Adjarabet, nie znajduje się na polskiej liście domen zakazanych.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu