Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

W Aktualności DNIA
- Updated

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.

Jak donosi The Brussels Times, belgijska loteria odnotowała blisko 30% spadek sprzedaży, z powodu braku zainteresowania wśród większości mieszkańców, którzy w związku z panującą atmosferą niepokoju i niepewnością nie opuszczali w ostatnich tygodniach swoich domów. Oczywiście, wszystko za sprawą panującej pandemii, która paraliżuje świat.

Zmiany mają zostać wprowadzone w trybie natychmiastowym, dając tym samym nadzieję operatorowi na poprawę sytuacji i zbalansowanie ostatniego spadku sprzedaży losów. Nowa polityka ma między innymi zapewnić graczom więcej czasu na odebranie swoich wygranych.

Zgodnie z zapowiedzianymi zmianami zwycięskie losy będą teraz aktywne 30 tygodni od daty ich zakupu, co w porównaniu z poprzednimi zasadami daje graczom dodatkowe 10 tygodni na odbiór wygranych. Jak pisze dziennik, rozwiązanie to zostało wprowadzone z powodu dużego prawdopodobieństwa przedłużenia ogólnokrajowej kwarantanny, która znacznie utrudnia potencjalnym zwycięzcom odebranie nagrody na czas.

Kolejną inicjatywą, która ma uchronić loterię przed dużymi stratami jest delegowanie przez operatora swoich pracowników do zwycięzców, w celu weryfikacji wygranych losów. Dotyczy to sum powyżej 100 000 €. Do tej pory odbywało się to poprzez okazanie przez zwycięzcę kuponu w głównej siedzibie Belgium National Lottery w Rue Belliard.

Operator uruchomił dodatkowo opcję zakupu kuponu na 10 kolejnych losowań, co zdaniem przedstawicieli loterii dodatkowo zachęci graczy do pozostania w domach w tym trudnym okresie, jednocześnie umożliwiając im udział w losowaniach i zachowanie szans na wygraną.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu